تاريخ : یکشنبه ۱٦ بهمن ۱۳٩٠ | ۸:٤٧ ‎ق.ظ | نویسنده : سيدابراهيم بچه مشهد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی گروه تحقیقاتی IG که یک گروه تحلیل آماری در مرکز نیویورک است، یافته‌های محققان این گروه نشان می‌دهد که نسل جدید جوانان دختر نیویورکی برخلاف نسل‌های قبلی علاقه‌ چندانی به خودنمایی و پوشیدن لباس‌های بدن نما ندارند.
ملسیا لاویجن از محققان این گروه در توضیح این تحلیل‌های آماری گروه خود می‌افزاید: از نظر ما آمارهای دریافتی از نسل جوان ما دختران نیویورک حاکی از آن است که مردم به پوشیدگی بیشتر روی آورده‌اند.
او می‌افزاید: علت اصلی این امر از نظر من نگاه ساده انگارانه و بی‌بند و باری است که در چند سال اخیر با شعار همه چیز می‌گذرد رایج شده بود و اکنون در عکس‌العمل به آن موج بی‌بند و باری گرایش به پوشیدگی بیشتر در میان دختران جوان و نوجوان اوج می‌گیرید.
لاویجن معتقد است که پس از چندین سال از اوج فرهنگ خودنمایی و لباس‌های کوتاه و بدن نمایی که افراد را در کمترین میزان پوشش قرار می‌داد، اکنون مردم به دنبال چیز متفاوتی هستند؛ چیزی که دیگر آن قدر بدن نمایانه نباشد.
محققان این گروه دلیل دیگر این روی آوردن دختران جوان را تمایل آن‌ها به داشتن کنترل خویش و راحت بودن از آزار دیگران می‌دانند و اضافه می‌کنند: به طور کلی گرایش به مذهب، رفتن به کلیسا و مقابله در برابر فرهنگ عمومی بی‌بند و باری علامت آن است که نسل جوان قصد دارد که خودش بر خود کنترل بهتری داشته باشد.

نتیجه اخلاقی:کسی که مقداری برای خودش احترام وارزش قایل باشد...
  • ام جی | سیستان دانلود