تاريخ : پنجشنبه ٢۸ مهر ۱۳٩٠ | ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ | نویسنده : سيدابراهيم بچه مشهد

هنوز یادمه که چند وقت پیش با چه عصبانیتی یه پست درباره چادر سر کردن متهمین تو دادگاه ها نوشتم و نوشتم باید یه کاری کرد .مثلاً یه کمپین را ه انداخت یا نامه ای نوشت به مسؤولین قضایی و ازشون خواست تو این موضوع تجدید نظر کنن.

تو برنامه دکتر الهیان از ایشون پرسیدم که به نظرشون باید کجا مراجعه کرد.پیشنهادشون سازمان زندان ها و ملاقات با رئیسش و همچنین رئیس قوه قضائیه بود.با یکی دو تا ان جی اوی زنان رایزنی کرده بودم که با هم نامه ای تنظیم کنیم و بعد هم به امضای زنان دیگه برسونیم.در گیر و دار همین کارا بودیم که یه دفعه یه مقاله ای نوشته شد و خبر از نامه ای از سوی بعضی نماینده های مجلس برای پی گیری این موضوع اومد..تیتر مطلب خیلی جالب بود:"پوشش فرشتگان را تن پوش ابلیسان نکنید" اگه نخوندین پیشنهاد می کنم بخونین.


توی این مقاله قسمت هایی از حرفای خانوم دکتر صفایی اومده بود:"شأن چادر در فیلم ها و سریال ها حفظ نمی شود.ما در صدا و سیما اهانت به چادر را دیده ایم.نقش های پست و حقیری که عمدتاً به افراد چادری نسبت داده اند.بی حرمتی به چادر تنها به فیلم ها و سریال ها خلاصه نمی شود بلکه متأسفانه در بخش های مختلف سیستم قضایی،فردی را که متهم به انواع فساد است با چادر به دادگاه می آورند.این پوشش چه برای زنان متهم و چه برای مجرمان زن باید پوششی غیر از چادر باشد.این توهین به چادر است که بر سر یک مجرم قرار گیرد."این مطلب روز 27 شهریور منتشر شده بود.سه روز بعد یعنی یک هفته پس از دیدار عده ای از نمایندگان زن مجلس با رئیس دستگاه قضایی که استفاده اجباری زنان متهم از چادر را توهین به "حجاب برتر" عنوان کرده بودند،رئیس قوه قضائیه دستور داد متهمان زن از پوشش معمولی استفاده کنند.

بعد از این ماجرا فعالین مدنی و مدعیا ن حقوق بشری باز دهان به نقد و نظر گشودند و از هر کاهی کوهی ساختند.ولی به هر حال کاری که ما قصد انجامش را داشتیم،پس از مدت ها انجام شده بود.

خیلی خوشحال بودم و با این که تا به حال دکتر صفایی رو ندیده بودم ازشون خوشم میومد.همین موضوع هم بهانه ای شد که ایشون به اردی بهشت دعوت بشن.

می خواستم تو برنامه درباره همین ماجرا و این که چه جوری اتفاق افتاد بپرسم.یه صحبت هایی هم ایشون در مورد ورزش بانوان کرده بود و این که می شه با حجاب کامل در تمام عرصه های ورزشی وارد شد.اول تصمیم گرفتم در این باره هم صحبت کنم بعد یادم اومد که بهم گفتن این موضوع حساسیه که خیلی نباید واردش بشم.

صبح داشتم کامنت های وبلاگ رو نگاه می کردم.یه ایده ای اومد تو ذهنم که شد محور اصلی برنامه امروز.

فرض کنیم که در حال حاضر همه دستگاه ها دارن کار خودشون رو خوب انجام می دن.وضعیت حجاب و عفاف هم تو جامعه خیلی خوب شده و هر روز به تعداد دخترهای با حجاب اضافه می شه...

سؤال این جاست.چرا بعضی دختر چادری ها از مورد تبعیض قرار گرفتن در محیط دانشگاه و کار و ...خبر میدن؟

چرا تو مملکت اسلامی ما که تأکید همه از رهبر گرفته تا همه مسؤولین بر برتر دونستن حجابه باید جاهایی باشه که وقتی ما می خوایم بریم بعد از کمی بررسی به خودمون می گیم نه،اینجا جای ما نیست.مثل سینما،پارک یا بعضی رستوران ها.چرا همه جا باید جای بد حجاب و بی حجاب باشه ولی با حجاب تو مملکت اسلامی از رفتن به بعضی جاها محروم بشه؟؟؟

البته مثال ها در این باب زیاد هستند.من فقط چند تایی رو گفتم.تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...

خب،سؤال اصلی این بود و تقریباً سه بار و در بیشتر از نصف زمان برنامه اون رو تکرار کردم ولی جوابی مناسب سؤال نگرفتم.نمی دونم سؤالم مفهوم نبود یا نکاتی رو که خانوم دکتر ذکر کردن واجب تر بودن.

به هر حال تو برنامه بعدی که با ایشون هفته بعد نه هفته بعدش داریم منتظر گرفتن جواب های قانع کننده هستم.

مهمون هفته بعد هم گوش شیطون کر دکتر حداد عادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هستن.

منبع.http://ahdname.persianblog.ir/post/46/  • ام جی | سیستان دانلود