ولادت زینب کبری علیها سلام

نامی آسمانی

هنگام ولایت زینب کبری، چون رسول خدا در سفر بود، فاطمه از همسرش علی درخواست کرد که نامی برای فرزندشان انتخاب کند.

علی علیه السلام در جواب فرمود: من بر پدرت سبقت نمی‌گیرم، صبر می‌کنیم تا پیامبر از سفر برگردد. چون پیامبر بازگشت و خبر ولادت نوزاد زهرا را از زبان علی علیه السلام شنیدفرمود: فرزندان فاطمه فرزندان منند ولی خداوند در باره آنان تصمیم می‌گیرد.

بعد از آن جبرئیل نازل شد و پیام آورد که خداوند سلام می‌رساند و می‌فرماید: نام این دختر را زینب بگذارید که این نام را در لوح محفوظ نوشته‌ام. آن گاه رسول خدا زینب را گرفت و بوسید و فرمود: توصیه می‌کنم که همه این دختر را احترام کنند، که او مانند خدیجه کبری است.
یعنی همان گونه که فداکاری های خدیجه در پیشبرد اهداف پیامبر و اسلام بسیار ثمربخش بود، ایثار، صبر و استقامت زینب در راه خدا نیز در بقا و جاودانگی اسلام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

/ 6 نظر / 36 بازدید

[گل][گل]

[گل][گل][گل]

عشق، ایمان، بصیرت

میلاد مظهر صبر و شکیبایی و تجسم عینی علم و عفاف حضرت زینب علیها السلام مبارک باد

پویا

این ساحل خسته را تو پیدا کردی این موج نشسته را تو برپا کردی من خامُش و خسته خفته بودم ای عشق مرداب دل مرا تو دریا کردی مرحوم مجتبی کاشانی

آیا میدانستید وحشتناکترین بیماری قرن یعنی آلزایمر که با حواس پرتی های کوچک شروع می شود بر اثر مصرف شکر بوجود می آید؟ این به آن معناست که تا ۲۵ سال دیگر نیمی از جمعیت میانسال کره زمین آلزایمر خواهند داشت و مرگ زجرآوری در انتظارشان است! ??آیا میدانستید که عامل اصلی افسردگی شکر است؟ بیشترمردم تصور می کنند با خوردن چیزی شیرین روحیه شان شاد خواهد شد در حالیکه کاملا بر عکس است! شادی حاصل از خوردن شیرینی به خاطر اعتیادی است که به آن دارند و با خوردن آن آرامش می یابند اما در روحیه و امواج مغزیشان اثرمتضاد دارد! ??آیا میدانستید که شکر سبب بی حوصلگیست و کسانی که شکر مصرف میکنند به هیچ عنوان میلی به ورزش و فعالیت های بدنی ندارند ؟ ??آیا میدانستید که شکر امواج مغزی"دلتا، آلفا ، تتا"را زیاد می کند که در نتیجه این افزایش قدرت تمرکز و تصمیم گیری در انسان از بین می رود ؟ ??آیا میدانستید که سردردهای بی موقع و بی دلیل و میگرن بر اثر مصرف چیزهای شیرین است ؟ ??آیا میدانستید که شکر ریسک بسته شدن رگهای خونی را زیاد می کند ؟ (دوستان آرزوی من سلامتی شماست)

سلام انا مضرات شکر سفید است بهتر است از شکر سرخ ایا قهوه ای استفاده کرد